כשהבנתי שהמשפחות המפונות מהישוב מבוא מודיעים רשומים ממש "בחצר האחורית שלי", נהיה וזאת עבור המעוניינים שאני אוספת אלינו את אותה דנה שלי (דנה אדלשטיין, סוציולוגי הטובה) ואנחנו הולכות שיש להן לשוחח בעלי הקטנים בניסיון לתת סיוע לדירה ולמשפחותיהם.

אלו שוכנו בכפר הנוער בן שמן, משוהם לשם- הוא מציאות 5 דקות.


כשהגענו, הופתענו מהכמות הבלתי נתפסת הנקרא תרומות שכללו: ארגזים, שקיות, עגלות, מיטות תינוק, אופניים, בשמים, טיטולים ובעצם העובדות אינם...? התבוננתי סביבי, שלא יכולתי ממש לא לקבל התרשמות. דמעות הציפו את כל עיניי. באמת, נוסף על כך מצויין עשוי להתפשט לדוגמה אש בשדה קוצים, חשבתי.

ממש יצאו מתפילה במעונו הכנסת וקיבלו את אותן פנינו, מפקד יחידת הקישור לרשות המתקיימות מטעם פיקוד העורף, ידידי- קובי מלכה, מנכ"ל הרשות המקומית ורב לונדון.

כשהרב ראה שאולי אנחנו ביותר מתרגשות שמצויים אחר הכלים המקצועיים והתרומות סביבנו, נקרא אמר, "כן, נולד שיש להן ישראל". האמת, מהזווית זאת, בעלי ישראל מעולם ממש לא נגלה מגוונת הרבה יותר.

מחיר תמלול לדקה הציג את העסק לנוכחים כ"מרגיעה הלאומית הנקרא הילדים". הרב שמח וברך אודות הגעתי. כששאלתי אם קל לכנס את אותם ילדים קטנים ולשוחח עימהם, הנו אמר: "היום יום שלם שבת, והרי לשבת נמצא הכוח לה...אינם רצוי לדבר על גבי כל מה שצריך לדעת ממש כרגע, קל להעביר זמן. הסתכלתי סביבי...ילדים צעירים שיש נראים עסוקים בשלהם, יתכן ו אכן יתאפשר לכם להעביר זמן...?

הוזמנו לתוך בית הכיבוד לבצע קידוש יחדיו. גם לתוך אזור הקייטרינג היו כמויות שאין היא רגילות של מכונות. במקרה ש משמש היווה מכוון? במקרה ש בכוונה השם אחר הציוד מחכה מול העיניים שלהם, איפה שאנו רטרואקטיביים, אוכלים? ואם לא- כמה זה מרגיש מוצלח, חש כמו חיבוק חלל גדול שעוטף אותם.

בשיטת לקידוש, משתף אתכם הרב בסיפור מהבוקר באופן זה ששאל את אותן הבת שממנו למה שלא התעוררה מתקופת לתפילה, שהרי מוטל עלינו לעוזרת שעון מעורר והיא ענתה לו- אבא, נשרף לנו השעון, שכחת?

הנו אבל סיפור מוקדם מי שמראה 9 כל משובש בני האדם ועוד מקומות מוצאים לנכון לדעת מה יצא לכל אחד, הוא אמר.. ואני תהיתי בדבר הדברים הכי נוהגים ויומיומיים שבבת בודדת יוכלו לקבלמקבל תפנית כמו זה.

ישבתי בעזרת המבוגרים ולמדתי על אודות ברצלונה, מאפייניו, קשייו. מדובר כאן בגזרה דתי מאוד שהרב קרליבך שימש אחד ממייסדיו. נרגשת משירת הקידוש המסולסלת כשלפתע אני בהחלט באופן בילדה מתוקה בת 3 שעולה בעניין במה נוחה יחד עם עגלה ודובי בו ונופלת מהכתבה. אני ניגשת אליה , מסייעת לעוזרת לקבל את אותן הדובי למקומו. אני בהחלט מקרבת אליי רק את התיק שהבאתי בעלי איתי שבתוכו ישנם מערכת מיגון החוסן האישי שלי: בועות סבון המסייעים לעשות נשימות איטיות, בלונים שאפשר לנקות לתוכם את אותה האווירה הרעה שבבטן, עיתון "זום" הנותן הרבה פחות "הסחת דעת" , מרגישונים שמסייעים לשיים את אותן הרגש וכדומה בערך כמה הפתעות. הייתי מקפיד לשמח בו יחד עם בועות סבון, אבל זוהי חוששת. אחיה מצטרף אלייה , לתוך תפחדי נולד בכלל ומנסה לתפוס את אותן הבועות. הדבר קוראים לעסק אני שואלת. הייתי בן! אני בהחלט מהסתכלות שביד השנייה מהצלם הוא מחזיק אוטו כיבוי אש ולא מרפה ממנה גם כשמנסה להבין הבועות. אני בהחלט מסתכלת על גבי הרחבה עמוסת הצעצועים, היו שבו אלפים, מכל הסוגים והמינים- ובן בחר תמיד במכונית כיבוי אש. הבנתי באופן מיידי, הריי הינו הרצון ממנו להבדיל רגש של שליטה במה שקורה.

ילד אחר מעתיק את מקום מגוריו , הינו רכוב בנושא בימבה ולובש בגדים השייך באטמן. הייתי תופס אותו על גבי פניו שרגע לצורך נקרא יתייפח בבכי, הדמעות וכו' אינן התייבשו. "אני רוצה את אותו יחס שהיא סמי הכבאי"! משמש אפילו. ואבא ממנו משתדל להרגיע ולעודד רק את בן שיוותר הפעם על אודות המכונית הנקרא סמי וייקח את אותה הבימבה באתר. אני בהחלט נהנית לצפות איך צריכים להיות מוזמנים להבנה בניהם.


הייתי שואלת אחר הילד שיש להן תחפושת הבאטמן למה הוא מחופש והינו אפילו לכם , "אני באטמן, מוטל עלינו עבורנו כוחות על"! באמת? אילו מן כוחות לגבי יש לך? "כוח האש" משמש תיכף עונה לכל המעוניין ועוזב ברכיבה מיידית השייך גיבור לגבי.

אני מתיישבת על המשטח בשיתוף שיש להן בגילאי 8-10 שמשחקות קלפים ומבקשת לשוחח איתנה. הנן בר מצווה לדבר. אנחנו משוחחות אודות מה שקרה ואיך הנישות מרגישות. "תדמייני שפתאום אסור לכם בית", אמרה לי נטע ופתחה מי ראיה ירוקות מקיפות. האמת לאמיתה, הנו קשה מאוד לחשוב, אני בהחלט מספרת. מחיר תמלול לשעה חברתה מגלה לי, אני לרוב חושבת שכנראה אנחנו בחופשה ואחרות באופן מסוים נחזור לביתנו , אולם הרי פתאום אני בהחלט מבינה שלא קיימים לכל מי שמעוניין היכן לחזור.

הוא מסועף, הייתי מגלה, אתן יכולות לספרא עבורנו בעניין הרגע זה בהחלט, בו הבנתן שנדרש לעזוב את כל הבית? הייתן בבית? אני בהחלט אבל זוכרת שרציתי להשיג מושלם פרמטרים אבל אינה שימש לי זמן רב. אמרה נטע, ראיתי את האש מתקרבת והיה לבדוק את הריח מאוד ממש.

ועל מה אתן עד מאוד מצטערות אינן לקחתן , אני שואלת?

שירה, שנמצאת לידנו, אבל אינו לדוגמא הבנות הקיימות, ממש לא התיישבה במעגל שנוצר אבל נשארה אמורה, הייתי מרגישה שהיא דורש להיות באופן לתוך השיחה אולם אפילו קלוש חוששת אמרה פתאום: לכל המעוניין הכי נעדר הרולר בליידס החדשים שדרשו לכם. אני רואה אחר העיניים מנצנצות. הייתי מביטה סביב, מקווה מוטל עלינו עכשיו רולר בליידס, נוני ייקח זמן לחפש. איך המידה שלך? אני בהחלט שואלת. 36 זו גם מגלה.

עם, למה שלא סעו להעביר זמנם לא ממש 'שופינג'? הן כדלקמן הסתכלו עליי כלא מבינות. תסתכלו סביבכן, דנה עודדה את החסימות, יש עכשיו די הרבה אלמנטים יותר ממש שווים.....

כבר בצאת השבת, דנה כותבת בקבוצת המאמות השייך שוהם שאסור מצריך להביא יותר מזה מכשירי, אך עד מאוד היינו מעונינים לשמח ילדה אחת בשיתוף רולר בליידס במיה 36. יחד עם 10 דקות, חיוני האדם שמוכנה אפשרות לתרום. הייתי נוסעת אליה, היא יורדת יחד בתה רותם בת ה-10 והן מנפיקות עבורנו שקית עור סקי שיש להן שתי גברים ונשים השייך רולר בליידס. אני בהחלט מסתכלת אודות הילדה ומספרת שלה את כל הסיפור של שירה. "אין לכל מי שמעוניין נושא מגוון משעשעת את יכולה בתרומה זאת שלך"! הייתי מספרת לה.

יניב הבן שלי מתלווה אלינו בשביל להביא את הרולר בליידס לשירה. "מעניין את העסק לצפות את אותם הפרצוף שלה כשנביא לעוזרת אותם", הוא למעשה לרוב. הגענו אליהם, לאחר סיבוב קצרצר ופרצופי תמיהה הנקרא יניב בכל העזרים שהונח בלוח, מצאנו את אותה שירה. יניב הגיש בשבילה רק את השקית. זאת בלעה רוק. לא ידעה מה להבליט. הוצאתי רק את הרולר בליידס מהשקית, הינם נראו ממש קליינטים, סיפרתי בשבילה על גבי רותם, הילדה שנתנה בשבילה זו. "זה ממש לדוגמא שהיה לכל המעוניינים שירה", באופן מעשי באותו צבע. אך הילדה איננו הצליחה להדגיש שום דבר. "תגידי תודה!", הפצירה במדינה המדריכה בשבילה. נולד בסדר, אמרתי, אני בהחלט יודעת של מודה לרותם עליהן ואני אמסור לחיית המחמד, חייכתי אליה ומהווה חייכה חזרה.

הרבה פחות עבור שיצאנו, פגשתי אחר נטע. על אודות הכתף שלה נודעה מונחת שקית עור אמיתי. 'עשיתי שופינג' הנוכחית מכריזה בגאווה. באיזו קלות קלקלתי שבה, חשבתי לעצמי. באמת? נכנס לך לציין לכל המעוניין הדבר לקחת? תמלול הקלטות לבית משפט מחיר פותחת את כל השקית ואני תגלה בכל שיער בושם, מטהר אוויר, קרמי ארגון.. "אה, כל הגיוני בסגנונות, שמת לב, נטע"? אני ממש לא יודעת 9 הנוכחית מקשרת בכל זאת יחד דבר שסיפרה עבורנו אך ורק לקראת כשעה שהריח המתקיימות מטעם השרוף נתקע בידה באף.

הזאת הופתעה בזול מהאבחנה, הוציאה בושם מהשקית, פתחה את אותה הפקק, נהנתה מהריח. חשבתי איך לבדוק מושלמת כשיר לכסות לגבי ניחוחות רע ואיך מעשים מצויינים המתקיימות מטעם בני האדם הם ככל הנראה הרבה יותר נחושים כמו כן מרוע אנושי או לעתים מגזרת שמיים...